Czym jest karma holistyczna dla psa?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat rynek karm dla zwierząt rozrósł się do ogromnych rozmiarów. Producenci mają dostęp do coraz nowszych technologii, dzięki czemu oferują właścicielom czworonogów innowacyjne rozwiązania. Nic więc dziwnego, że niektóre nazwy mogą brzmieć obco. Warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się o nowym rozwiązaniu – karmie holistycznej. Przez wielu jest ona uważana za najlepsze rozwiązanie w żywieniu psów.

Karma holistyczna? Z czym to się je?

Czym jest karma holistycznaHolizm jest poglądem, który zakłada całościowe podejście (w tym przypadku organizm zwierzaka jest traktowany jako całość). Poszczególne narządy i układy oddziałują na siebie nawzajem, dlatego ważne jest utrzymanie w zdrowiu ich wszystkich – włączając w to także psychikę. Taka kompleksowa opieka nad zwierzęciem (zapewnienie dobrostanu i odpowiedniej dawki aktywności, ograniczanie stresu i pozytywne relacje z właścicielem) jest uzupełniana przez odpowiednie żywienie.

Karma holistyczna należy do grupy produktów Super Premium, które wyróżniają się najwyższą jakością. Ma zapewnić czworonogowi wszystko, co niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Zawiera szeroką gamę naturalnych składników kupowanych od lokalnych dostawców. Producenci unikają długiego transportu, który negatywnie wpływa na jakość pożywienia. Karma tego typu zawierają bardzo dużo mięsa, często kilka różnych rodzajów, co pomaga w dostarczaniu wszystkich niezbędnych aminokwasów. Ograniczone są natomiast węglowodany (w innych karmach licznie reprezentowane przez zboża). Pojawiają się także oleje i tłuszcze. Całości dopełniają owoce i warzywa.

Na zdrowie!

Aby zapewnić zwierzętom wszystkie niezbędne substancje, producenci nie dodają do karmy związków chemicznych, ale naturalne produkty zawierające te składniki – np. siemię lniane, algi morskie czy żurawinę. W składzie znajdziemy liczne zioła i probiotyki mające działanie prozdrowotne. W karmie holistycznej próżno szukać konserwantów, sztucznych składników, glutenu i substancji powodujących alergię, co pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Szczególnie polecana jest w przypadku czworonogów, które mają problemy z układem pokarmowym (np. nietolerancje pokarmowe) lub różnego rodzaju alergie. Co ciekawe, karma tego typu ma korzystny wpływ na zwierzęta dotknięte chorobami psychosomatycznymi lub chorobami o niejasnym pochodzeniu.

Karma holistyczna to rewelacyjna propozycja rynku zoologicznego. Pomaga dbać o zdrowie czworonoga każdego dnia poprzez dostarczanie mu wysokiej jakości składników żywieniowych. Dzięki niej możemy wypełniać psią i kocią miskę naturalnym, różnorodnym pożywieniem, a równocześnie nie rezygnować z wygody jaką daje stosowanie gotowej karmy.