Marka Petvita

Petvita to marka holistycznych, bezzbożowych karm dla psów i kotów. Sami dzielimy codzienne życie ze zwierzętami, dlatego oferujemy Wam i Waszym zwierzakom jedne z najlepszych kompleksowych i naturalnych karm dla zwierząt.

Wyjątkowa jakość

Od instynktu do inteligencji

Psy i koty zamieszkują naszą planetę tak samo długo jak ludzie. Podobnie jak współczesny homo sapiens mający swoich protoplastów wśród ludzi pierwotnych, również dzisiejsze domowe psy i koty miały swoich dzikich przodków, którzy aby przeżyć, kierowali się instynktem.

Zanim psy i koty zostały udomowione, od zarania dziejów, jako drapieżniki polowały na inne zwierzęta – podstawą ich pożywienia od zawsze było mięso. Wyłącznie dla higieny przewodu pokarmowego i w czasie, gdy długo niczego nie udało im się upolować, zjadały runo leśne i owoce.

Przez tysiące lat ewolucji w kwestii żywienia się przodków i później już psów i kotów niewiele się zmieniło. Wilki i koty, żyjąc na wolności instynktownie wybierają pożywienie, które jest dla nich najlepsze, czyli mięso. Zarówno psy, należące do rodzaju wilków, jak i koty, to zwierzęta, których podstawą diety jest mięso i to ono odgrywa kluczową rolę w ich prawidłowym odżywianiu.

Nasza inteligencja, jako świadomych opiekunów tych zwierząt domowych, podpowiada aby tego nie zmieniać, a jedynie wzbogacać zawartość karmy o składniki wspomagające organizmy psów i kotów żyjących obecnie w mniej naturalnym, niż dla ich przodków, środowisku.

Karmy Petvita dla psów i kotów wyróżniają 4 główne cechy, które są ściśle związane z naturą i potrzebami tych zwierząt. To karmy kompletne, dobrze zbilansowane, zawierające odpowiednio dobrane proporcje poszczególnych składników.

Petvita dla psów i kotów to karma:

•   holistyczna
•   w 100% bezzbożowa – bezglutenowa
•   z dużą zawartością świeżego mięsa
•   zawierająca BioBalance Formula
•   dobrze przyswajalna
•   o wysokiej smakowitości.

Karma holistyczna, to karma naturalna, bez sztucznych dodatków i polepszaczy. Nie zawiera zbóż, a co za tym idzie – jest bezglutenowa. Dzięki temu jest dobrze przyswajalna i minimalizuje ryzyko wystąpienia u zwierzęcia reakcji alergicznych.
Dodatkowo w karmie znajduje się duża zawartość świeżego mięsa poddanego procesowi dehydratyzacji (nowoczesnej technologii próżniowego suszenia mięsa w naturalnej temperaturze +4°C bez podgrzewania, w krótkim czasie kilku sekund), stanowiącego odpowiednio zbilansowane źródło białka i innych wartości odżywczych.
BioBalance Formula jest uzupełnieniem wartości odżywczych mięsa o prebiotyki i probiotyki wspierające układ pokarmowy i odpornościowy oraz minerały niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia.
Karmy Petvita dla psów i kotów wyróżnia również wysoka smakowitość, co oznacza, że jest bardzo chętnie zjadana przez czworonogi.

POŻYWNA

Bardzo wysoka zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (nawet 70%) stanowi niezwykle bogate źródło wysoce przyswajalnego białka.

ZDROWA

Nie zawiera zbóż, jest bez GMO i bez sztucznych dodatków. Zawiera naturalne antyoksydanty, kwasy Omega-3 i Omega-6, cynk, aminokwasy oraz naturalne prebiotyki.

KOMPLEKSOWA

Karma idealnie zbilansowana, której nie trzeba uzupełniać żadnymi suplementami czy witaminami.